FILM
SZUKAJĄC ERYKA

SZUKAJĄC  ERYKA / Looking for Erick 

reż. Ken Loach / Belgia / Francja / Wielka Brytania / Włochy / 2009 / 116 min

występują: Steve Evets, Eric Cantona, Stephanie Bishop, Gerard Kearns, Stefan Gumbs, Lucy-Jo Hudson, Cole Williams, Dylan Williams, Matthew McNulty, Laura Ainsworth, Max Beesley, Kelly Bowland, Julie Brown, Justin Moorhouse 

 

2009 – MFF Cannes, Nagroda Jury Ekumenicznego

2009 – Nominacja do Europejskiej Nagrody Filmowej dla Najlepszego Aktora Roku  


Eryk Bishop to nieszczęśliwy czterdziestolatek, którego życie naznaczone jest śladami błędów z przeszłości. Pracuje jako listonosz, ale nie daje mu to ani życiowej, ani tym bardziej zawodowej satysfakcji. Popełnia fatalne w skutkach błędy w pracy, a w dodatku od jakiegoś czasu przechodzi poważny życiowy kryzys. Mieszka samotnie z dwoma nastoletnimi pasierbami, z którymi nie potrafi odnaleźć wspólnego języka. Sytuacja staje się z czasem krytyczna i wymaga solidarnej reakcji. Koledzy Eryka przychodzą z pomocą. Organizują kurs pokonywania stresu, w trakcie którego Eryk ma przejść gruntowną psychiczną przemianę. Jednak najbardziej skuteczny okazuje się idol Eryka - piłkarz Eryk Cantona, który nagle i niespodziewanie objawia mu się w pokoju. To on pełni tu rolę skutecznego psychoterapeuty, a także motywuje Eryka do podjęcia prób odbudowy dotychczasowego życia. 

Ken Loach umiejętnie łączy na ekranie elementy humoru i dramatu tworząc tragikomiczny film, który z charakterystyczną dla tego reżysera wnikliwością obrazuje psychiczny i fizyczny proces odzyskiwania przez człowieka woli życia i pełni szczęścia. 

 

Looking for Erick

 

Miejsce:

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14, 08.06 (wtorek), godz. 19.00
 
Multikino Sopot, ul. Bohaterów Monte Casino 63,16.06 (środa), godz. 19.00
Szukając Eryka