FILM
TACY SAMI A INNI

TACY SAMI A INNI / Same, same but different

reż: Detlev Buck / Niemcy/ Germany/ 2009/ 107 min 

występują: David Kross, Apinia Sakuljaroensuk, Stefan Konarske, Jens Harzer, Anne Müller, Michale Ostrowsi, Marie Jung, Lucile Charlemagne, Wanda Badwal, Julia Primus, Constanze Becker, Olli Dittrich, Gilla Cremer, Ok Sakha, Em Baun Nat, Anatole Taubman, Charly Hübner 

 

2009 – MFF Locarno/Variety Piazza Grande Award

2009 – MFF Toronto, Contemporary World Cinema

 

Po ukończeniu studiów Ben wyjeżdża wraz z przyjacielem w szaloną podróż do Kambodży. Phnom Penh okazuje się być rajem dla młodych, szukających wrażeń ludzi. Atmosfera egzotyki, dobrej zabawy i delikatnych używek sprzyja nie tylko filozoficznym dyskusjom, ale również upajaniu się życiem. W odmiennej kulturze wszystko jest inne i pociągające, w szczególności - kobiety.                     Na jednej z lokalnych dyskotek Ben poznaje Sreykeo – uroczą i wrażliwą dwudziestolatkę. Odmienność zamiast dzielić łączy. Spontaniczna miłosna przygoda zmienia się w poważne, życiowe wyzwanie. Ben poznaje tajniki kambodżańskiego życia, daleko odbiegającego od europejskiego ideału. Ludzie ciężko walczą o byt i przetrwanie, a dla pieniędzy są w stanie zrobić wszystko. Plany Sreykeo są jednak proste - dom, kochający mężczyzna i dzieci. 

Ta, adresowana do miłośników egzotycznych podróży, filmowa historia spontanicznej miłości dwojga młodych ludzi jest doskonałą lekcją zarówno wzajemnej odpowiedzialności, jak również kulturowej i rasowej równości. W tym przypadku odmienność nie tyle dzieli, co silnie i trwale jednoczy, dając jednocześnie poczucie pewności, szczęścia i spełnienia. 

 

Tacy sami a inni

 

Miejsce:

Multikino Sopot, ul. Bohaterów Monte Casino 63,11.06 (piątek), godz. 19.00

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14, 12.06 (sobota), godz. 18.00
Tacy sami a inni