10.06.2010
DEBATA: My-Oni. Czy potrafimy dzielić się wolnością
DEBATA: My-Oni. Czy potrafimy dzielić się wolnością

Spotkanie odbędzie się po projekcji filmu Przybysze

Goście specjalni:
  • Krzysztof Martyniak - pracownik naukowy, wykładowca na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego
  • Ewa Kownacka - psycholożka, trenerka, psychoterapeutka, wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej oraz Collegium Civitas, prowadzi zajęcia terapeutyczne z uchodźcami oraz szkolenia z zakresu tematyki uchodźczej i psychologii międzykulturowej, współpracuje z polskimi ośrodkami dla uchodźców w tym m.in. „Siekierki” oraz w Łomży.  
 
Czy po odzyskaniu wolności Polacy są jej w pełni świadomi i potrafią się nią dzielić z innymi? Kim w tym wypadku są dla nas pojęcia: „My” i „Oni” i jaki jest nasz stosunek do obcości? Czy potrafimy być otwarci wobec innych narodowości i tolerujemy ich obecność w naszym kraju? A jeśli tak – to jakie są granice naszej tolerancji? Debata „MY – ONI” ma służyć zastanowieniu się nad teoretycznym i praktycznym wymiarem tych zagadnień i na płaszczyźnie interaktywnej posłużyć jako platforma do wymiany poglądów pomiędzy panelistami a widzami.  

Multikino Gdańsk, al. Zwycięstwa 14, 10.06 (czwartek), godz. 20.00

My-Oni. Czy potrafimy dzielić się wolnością